Eppek yolculuğu başlıyor…

Ekim 2015’te ilk ekşi mayamızı besleyip ekmeklerimizi yoğurduğumuzda buralara varacağımızı tahmin etmiyorduk. Ancak o günlerden beri görüyoruz ki iyi niyetlerle ve güvenmeyi seçerek ilerlediğimizde kapılar ardına kadar açılıyor, bereket bollaşıyor. Adım adım ilerlediğimiz bu süreçte bizi destekleyen üreticilerimize, tanış olduğumuz yeni, eski dostlarımıza, kurda, kuşa, aşa, toprağa binlerce teşekkür. 

IMAG0281

Kafkas Kızılı tarlası, Adapazarı, Jade Çiftliği , 02.07.2016

Şimdi ise yollara düşme zamanı; Kastamonu, Çankırı, Ankara, Kütahya, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale kırsalı uğramayı planladığımız bölgeler. Önceliğimiz buğday ve çavdar, aynı zamanda daha nice atalık tohumun ve geleneksel yöntemin peşinde olacağız. Bu yolculukta yalnız da değiliz, ilk günlerimizden beri desteğini ve ustalığını esirgemeyen Nezih Gençler ve Tracy M Lord da yolculuk sürecinde bizimle birlikte olacak.

Şimdiye kadar sadece sosyal medya siteleri üzerinden paylaşım yapıyorduk. Yol ile beraber ise yaşadıklarımızı, öğrendiklerimizi bir blog halinde yazmaya ve daha kapsamlı paylaşmayı hayal ediyoruz.

Başından beri anlattığımız, kıymet verdiğimiz değerler vardı: Ekosistemi gözetmek ve adil paylaşım. Yüksek verim uğruna doğayı talan etmeyen, tüm canlıların yaşam hakkını gözetip endüstriyel monokültür tarımdan uzak duran, atalık tohumlarına sahip çıkıp emek yoğun çalışan üreticilere ulaşmak öncelikli amacımız oldu. Şimdiye kadar referans vasıtasıyla tanışıp, güven odaklı ilerlettiğimiz üreticilerimizle çıktığımız bu yolculukta bir araya geleceğiz. Bu süreçte onlardan öğrendiklerimizi içimize sindirip sizlerle de gönül rahatlığıyla tecrübeleri paylaşabileceğiz. Aynı zamanda bir başka niyetimiz de aynı etik değerlerle üretim yapan daha fazla üreticiye ulaşmak ve onların da süreçlerine tanıklık edip destekleşebileceğimiz alanlar bulmak. Üreticiler ile yaptığımız röportajları, ettiğimiz sohbetleri, çektiğimiz fotoğrafları ve yolculuk boyunca karşımıza çıkan pek çok güzelliği buradan takip edebilirsiniz.

Sevgi ve barışla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s