Yaşasın aracısız gıda! :)

Merhabalar,

Uzunca zamandır blog aktif değildi, iş yükü öyle arttı ki yazamaz olduk. Yolculuklarımızla ilgili daha detaylı makaleler yazmaya niyetliydik ama beceremedik.
Blog üstüne ölü toprağı serilmiş gibi duruyordu, hem blog canlansın hem de güzelliklere vesile olsun dedik.

Jade Çiftliği, Koray’s Farm ve eppek olarak başlattığımız teslimat noktaları projemizin ikinci haftasındayız. Cesaretimizi toplayarak giriştiğimiz bu süreçteki amacımız temiz gıdayı aracısız bir şekilde sizlere ulaştırmak. Hem üretim, hem lojistik, hem 3 üreticinin ve dağıtım noktalarının organizasyonu gerçekten zor bir süreç, o yüzden bu süreçte sizlerin desteğine de ihtiyacımız var. Bu işin altından ancak dayanışma ile kalkılabileceğini düşünüyoruz. İşleyişi başlıklar halinde toplamaya çalışacağım.

facebook_1507134956197

–Hangi ürünlere ulaşabiliyoruz?

Domates mevsimi bitiyor, biberler azalıyor fakat pırasa, şalgam, kale, pazı, ısırgan, baharatlı otlar pek neşeliler. Sadece bu kadar değil tabi Jade Çiftliği’nde daha bir çok ürün var aslında. Koray’s Farm tavukları tüy değiştiriyorlar, bu dönemde daha az yumurtluyorlar fakat Koray elindeki yumurtaları adil bir şekilde paylaştırıyor talep eden herkese. Ayrıca bu sezon üretimi yapılan 3 çeşit bal ulaşılabilir durumda. Eppek’te atalık buğdaylar ile yapılmış 4 çeşit ekmeğe ulaşabiliyorsunuz. Ekşi mayalı tam buğday, cevizli tam buğday, tam çavdar ve cevizli tam çavdar ekmekleri. 3 üreticinin bütün ürünlerini Jade Çiftliği’nin haftalık olarak paylaştığı ortak listeden görülebiliyorsunuz.

–Bu ortak listeye nasıl dahil olabiliriz?

berin@jadeciftligi.com ‘a haftalık yazışma listesine girmek istediğinizi belirten bir mail göndermeniz yeterli. Mail grubuna girdikten sonra size her hafta Pazar günü Berin Abla’nın yazdığı ve o hafta bahçede ne gelişmeler olduğunu belirten keyifli bir mail ve ortak ürün listemiz ulaşacak. Salı öğlen 12.00 ye kadar neler istediğinizi işaretleyip formu geri göndermeniz gerekiyor ki aynı gün akşama kadar hasat ve paketleme yapılabilsin.

–Teslimat nasıl oluyor?

Adınıza hazırlanmış koliler Jade Çiftiği’nin soğuk hava depolu aracı ile Çarşamba sabah saat 08.30 da araç Adapazarından yola çıkıyor ve sırası ile eppek, Gaia ve Ayşe olmak üzere dağıtım noktalarına ürünleri teslim ediyor.

 

indir

–Teslimat noktaları nereler?

Şimdilik 3 adet teslimat noktamız var. Bunlardan 1 tanesi ev, 2 tanesi dükkan.

Anadolu yakası :
*Kadıköy / Kızıltoprak – Eppek – 0537 685 15 40 – Itri Dede Sokak 22/ A
*Maltepe / Altıntepe – Ayşe Nuran Eyaz – Bostancı’ya yakın minibüs caddesine çok yakın bir ev.
Dağıtım noktası bir ev olduğu için talep halinde özelden bilgi verilecektir.
Avrupa yakası:
*Şişli / Nişantaşı – Gaia Yöresel – 0212 219 42 72 – Av Süreyya Ağaoğlu Sok No.31 Lofça Palas Apt, Topağacı

Dağıtım noktalarından ürünlerinizi saat 09.00 – 20.00 arasında alabilirsiniz. Ürünleri teslim almaya gitmeden önce bir aksilik olmaması adına dağıtım noktası ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

–Ödemeler nasıl oluyor?

Ürünlerin tamamının ödemesini Jade Çiftliği’nden size gelen mailde yazılı banka hesabına yapıyorsunuz. Teslimat noktaları herhangi bir ödeme kabul etmemektedir.

Bunlar dışında merak ettiğiniz konu, paylaşmak istediğiniz bir şey varsa bizimle iletişim kurabilirsiniz. Eğer gönderiyi buraya kadar sabırla okuduysanız paylaşmanızı rica ediyoruz 

Sevgi ve dayanışmayla
bilgi@eppek.net
0537 685 15 40

Yaşasın aracısız gıda! :)” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: Eppek dükkanda 1. yıl :) |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s